נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

7 דגשים שחשוב לדעת אם מפטרים אתכם

פיטורים שלא כדין

אתם יכולים לעבוד במקום העבודה שלכם במשך שנה או שנתיים, במשך עשור או שניים, אך בסופו של דבר אתם תמיד עשויים להיות מפוטרים על ידי המעסיק שלכם. פיטורים הם חלק בלתי נפרד משוק העבודה, אך זה לא אומר שאתם לא יכולים לנצל זכויות מסוימות אם וכאשר תפוטרו. החוק קובע זכויות לציבור העובדים. הנה 7 דגשים שחשוב לדעת אם מפטרים אתכם ממקום העבודה.

 

הזכות לשימוע לפני פיטורים

החוק קובע שאי אפשר לפטר עובד באופן מידי. למעשה, החוק מחייב עריכת שימוע לעובד לפני הפיטורים שלו. מעסיק שלא מבצע שימוע לעובד שהוא רוצה לפטר עובד על החוק. במהלך השימוע, תוכלו להשמיע את הטענות שלכם. במקרים מסוימים ייתכן שהמעסיק ישתכנע ויבטל את הפיטורים שלכם. פיטורים ללא שימוע הם פיטורים שלא כדין.

 

פדיית ימי חופשה

כל עובד זכאי לקבל ימי חופשה. כאשר עובד לוקח יום חופש מהעבודה שלו, הוא מקבל משכורת רגילה אך לא מגיע אל מקום עבודתו. לכן, אם נשארו לכם ימי חופשה בזמן שפיטרו אתכם, אתם זכאים להודיע למקום העבודה שאתם מעוניינים לפדות את ימי החופשה שלא ניצלתם ולקבל עבורם תשלום כספי.

 

עדיין צריך לשלם ביטוח לאומי

אם עוד לא מצאתם עבודה חדשה לאחר הפיטורים שלכם, חשוב מאוד שתרימו טלפון למוקד הביטוח הלאומי. בכל תלוש משכורת אתם משלמים דמי ביטוח לביטוח הלאומי. תצטרכו להסדיר את התשלומים שלכם מול הביטוח הלאומי בזמן שאתם מפוטרים, על מנת שלא ייווצר חוב.

 

קבלת פיצויים

כאשר עובד מפוטר, הוא יכול לקבל פיצויים במקרים מסוימים. לרוב השכירים בישראל פיצויי הפיטורים מופרשים אל קרן הפנסיה, כך שמומלץ לפדות את הפיצויים הללו רק כאשר אתם זקוקים באופן מידי לכסף נזיל, על מנת שקרן הפנסיה שלכם לא תצטמצם.

 

התכוננו מראש לקבלת דמי אבטלה

לא תמיד זה פשוט למצוא מקום עבודה חדש לאחר הפיטורים. אם אתם עובדים במקצוע שההיצע שלו גבוה בשוק, או שהביקוש נמוך מנגד, אתם יכולים למצוא את עצמכם מתקשים למצוא במהרה מקום עבודה שיאפשר לכם לעסוק במקצוע שלכם. במקרים הללו ניתן לקבל דמי אבטלה. וודאו שאתם מקבלים את הטפסים הרלוונטיים מהמעסיק, על מנת שהעניין הזה לא יתעכב.

 

מכתב פיטורים

אם ראיתם פעם סרט בו עובד נכנס אל הבוס שלו ושומע ממנו בישירות "אתה מפוטר", כדאי שתדעו שלא כך המצב בישראל. כדי לפטר עובד בצורה חוקית בישראל, על המעסיק להתריע לו על כך באמצעות מכתב פיטורים.

 

קבלת דמי הבראה

פוטרתם מהעבודה שלכם? אתם עשויים להיות זכאים לדמי הבראה. עובדים שהשלימו במקום העבודה שלהם פרק זמן של 12 חודשים זכאים לדמי אבטלה בגובה של אלפי שקלים, כאשר הסכום משתנה בין המגזר הציבורי לפרטי.

פיטורים שלא כדין

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
ספר מיסים עם פטיש
בשביל מה צריך עורך דין מיסים?

עורכי דין המתמחים בתחום המיסוי יכולים לסייע לנו רבות במגוון מצבים, ולמעשה מדובר באחד השירותים הפופולאריים בענף המשפטים. תשלומי

עסקת טיעון בתביעת לשון הרע
עסקת טיעון בתביעת לשון הרע

תביעות דיבה יכולות להיות מורכבות וטעונות רגשית. כאשר נאשם עומד בפני אפשרות של נזקים כספיים משמעותיים ופגיעה במוניטין, עסקת