נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

תמונות להורדה – כל הטיפים לשימוש בצורה חוקית

סמל הורדה

העין האנושית נמשכת יותר לכתבות, מאמרים ואתרים להם צורפו תמונות, מאשר לאלה בהם אין אף תמונה.

תמונות משפיעות על הרושם הראשוני של כל גולש הנכנס לאתר מסוים, ועל כן ראוי שבעלי אתרים וכותבי מאמרים יקדישו מחשבה לבחירת תמונה איכותית בהתאם למסר אותו הם רוצים להעביר.

במטרה לבחור את התמונה המתאימה, בעלי האתרים וכותבי המאמרים נעזרים רבות באינטרנט, וכשמוצאים את התמונה המבוקשת, פעמים רבות הם מורידים אותה ועושים בה שימוש חופשי ללא כל היתר מבעל התמונה, וזאת מבלי לדעת שלעיתים פעולה זו אינה חוקית.

נוסף לכותבי המאמרים ובעלי האתרים, תמונות עשויות לשמש גם אנשים פרטיים החפצים לעשות שימוש אישי בתמונות אלו. גם אנשים אלו כפופים לחוק וגם הם אינם יכולים לעשות שימוש חופשי בתמונות המוגנות בזכויות יוצרים.

 

באילו תמונות ניתן להשתמש וכיצד יש לעשות זאת?

הדרך הבטוחה ביותר היא להשתמש בתמונות שצילמתם בעצמכם. עם זאת, לא כולנו צלמים ולא לכולנו יש את הזמן והכסף לשכור צלם פרטי שיצלם עבורנו תמונות, ועל כן יתכן שנרצה לחפש אחר התמונות המבוקשות ברחבי האינטרנט. בכדי לעשות זאת בצורה חוקית ובטוחה ניתן לרכוש מנוי למאגר תמונות סטוק. מאגרים אלו מציעים מגוון רחב של תמונות לשימוש לצורכי עסקים שונים. פתרון נוסף הוא שימוש בתמונות בהן השימוש הותר, כלומר תמונות בהם בעלי זכויות היוצרים על התמונה אישרו כי הם ויתרו על זכויותיהם בתמונה ומעבירים את התמונה לשימוש הציבור הרחב, או לחלופין תמונות בהם בעלי זכויות היוצרים התירו את השימוש בתמונה בתנאים מסוימים, כשכמובן עלייך לעמוד באותם תנאים על מנת להשתמש בתמונה בצורה חוקית.

 

פגיעה בפרטיות

יש לזכור כי גם באם תמונה אינה מפרה את זכויות היוצרים, היא עלולה להפר את הזכות לפרטיות. זכות זו מופרת לרוב בשימוש בתמונות של ידוענים או קטינים. כמו שיש עורך דין פלילי, עורך דין לתעבורה, כך ישנם גם עורכי דין העוסקים בתחום הגנת הפרטיות. בכדי לא להסתבך ולמצוא את עצמך מואשם בפגיעה בפרטיות, אין להסתפק בכך שהשימוש בתמונות הינו חוקי, ויש לוודא כי לא פגעת בפרטיות של האדם המצולם.

לסיכום, יש לזכור שעל אף היתרונות הרבים שהביאה עימה המהפכה הדיגיטלית, יש לנהוג בזהירות רבה בכל הנוגע לשימוש בתמונות שלא צולמו על ידנו. בכדי להימנע ממצבים לא נעימים ומעבירה על החוק, בבואך לעשות שימוש בתמונה שאינה שלך, עלייך להיות זהיר ולבדוק האם התמונה מוגנת בזכויות יוצרים, ובמידה והינה מוגנת, מהם התנאים לשימוש בתמונה. אך זכור, אחריותך אינה נגמרת בכך, ועלייך לוודא שהתמונה אינה פוגעת בפרטיות המצולם.

 

מחשב נייד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא דיגיטל
סטטיסטיקות
מהו קידום אתרים?

האם אתה בתחילת מסע קידום האתר שלכם? כנראה ששמעתם את המושג SEO (Search Engine Optimization). קידום אתרים עשוי לעזור

קבל
איך הדפסת 3D עובדת

ככל שעובר הזמן, העולם הולך לכיווני התפתחות וקדמה שלא יכלנו לשער לעצמנו מעולם שנגיע אליהם. פיתוחים כמו חיסונים חדשניים,

פרסום באינטרנט לעסקים
פרסום באינטרנט לעסקים

בעולם העסקי התחרותי, בעלי עסקים רבים  נדרשים להבנה עסקית לצורך התמודדות מהירה וקבלת החלטות עבור העסק שלהם. כיצד פרסום