מה ההבדל בין קבלני שיפוצים לשיפוצניקים

עריכת שיפוצים למיניהם בבית או בעסק דורשת תכנון קפדני. כשמדובר בשיפוצים בבית, הרי שחובה לסיים אותם בזמן הקצר ביותר האפשרי. אם מדובר בשיפוצים בעסק, ב דרך כלל יש צורך לבצע את העבודות באופן שיאפשר להפעיל את העסק גם במהלך התקופה הקשה. פרמטר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון, היא ההיקפים של השיפוצים, מה שעשוי בוודאי להשפיע על העלויות הסופיות שלהם.

ההחלטה האם להעסיק קבלן שיפוצים או שיפוצניק, צריכה להתקבל בהתאם לגודל המבנה המיועד לשיפוצים וכן להיקף השיפוצים הרצוי. זאת, הן מבחינה כספית והן מבחינת הרמה המקצועית שלהם. מהם הפרמטרים לקבלת החלטה בנושא שיפוצים? מה ההבדל בין קבלני שיפוצים לשיפוצניקים? להלן התשובות.

כיצד מקבלים החלטה על הסוג וההיקף של השיפוצים

היקף השיפוצים והאופי שלהם, נקבעים בדרך כלל, תוך לקיחה בחשבון של הצרכים האמתיים, ביחס לתקציב העומד לרשותם של המשפצים. כאשר מדובר בשיפוצים בבית העסק, יש לקחת בחשבון גם את אבדן ההכנסה, העלול להיגרם כתוצאה מהשיפוצים.

שיפוצים

אבדן הכנסה עלול להיווצר בגלל צמצום שטח המסחר בעסק, כמו גם בעקבות העבודה שלקוחות יימנעו מלהגיע אליו בעקבות השיפוצים המפריעים לחוויית הקנייה. עם זאת, במקרים שבהם בעל עסק או בעלים של בית או דירה מחליטים לבצע שינוי מהותי במבנה או בחלל הפנימי שלו, הדבר מחייב בדרך כלל השקעה כספית משמעותית, ופנייה לקבלן שיפוצים איכותי ומנוסה שיבצע את העבודה.

מה בין קבלן שיפוצים לשיפוצניק

כאמור לעיל, לתקציב ולאופי השיפוצים הנדרשים יש השפעה מכריעה על בעל המקצוע שייבחר לביצוע העבודה. אם מדובר בעבודות בהיקפים מצומצמים,יש אפשרות לפנות לבעל מקצוע שיכול לבצע אותם, תוך שימת דגש על המחיר ועל איכות הביצוע. ואולם אם מדובר על שיפוצים בירושלים לדןגמא, בהיקפים גדולים, הרי שהעצה החד משמעית הינה לפנות לבעל מקצוע מיומן, ורצוי גם איש מקצוע שיהיה רשום בפנקס הקבלנים, אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

שיפוצניק, על פי ההגדרה המקובלת, הוא בעל מקצוע המתמחה בתחום אחד או יותר, בתוך מגוון תחומי ההתמחות הנדרשים לביצוע תיקונים ושיפוצים בבית. ההתמחות של בעל המקצוע כאמור יכולה להיות צביעה, טיח, תיקוני אינסטלציה ועוד מגון תחומים, שבהם נדרשת הבנה והתמחות, אבל אין הכרח שהעוסק בהם יהיה בעל תעודת הסמכה כל שהיא.

קבלני שיפוצים, לעומת זאת, הם בדיוק בעלי המקצוע המתאימים, כאשר מדובר בשיפוצים בהיקפים נרחבים בבית. שיפוצים מהסוג הזה עשויים לכלול עריכת שינויים בחלל הבית – שבירת קירות, או מנגד בניית קירות שישנו את המראה והמבנה של הבית. במקרים רבים, חלק מהמטרות של השיפוצים נוגע לחלוקה מחודשת של הבית או הדירה, על מנת להגדיל בפועל את מספר החדרים. קבלן שיפוצים הוא בעל מקצוע בעל ניסיון במגוון תחומים כמו שמאי, כמו גם בהיקפי עבודה גדולים יחסית.

חלק ניכר מקבלני השיפוצים רשומים בפנקס הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, מה שמאפשר להם להשתתף גם בפרויקטים גדולים. שיפוצניק טוב לביצוע עבודות מקומיות וחלקיות. כשמדובר בשיפוצים נרחבים הדורשים מקצועיות ומיומנות – קבלן שיפוצים הוא בעל המקצוע הנכון..

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איבר מין
בנוסף באתר

השיטות השונות להגדלת הפין

הגדלת איבר המין הזכרי הינו תהליך מבוקש ביותר בקרב אוכלוסיית הגברים מסיבות רבות ומגוונות שעליהן נרחיב בעמוד הקרוב. יש מספר שיטות שונות שמאפשרות לגבר להגדיל את איבר המין- בין אם

ברכה במלון
חו"ל וחופשות

אני רוצה להנות בחו"ל – המדריך המלא

מתכנן טיסה לחו"ל בקרוב? רוצה לקבל את הטיפים הטובים ביותר? באמצעות המומחים של חברת קושר בוקינג איגדנו את מיטב הטיפים לכדי מדריך, כך שתוכל לצאת לחופשה הקרובה עם מינימום עלויות

מקום עתיק
חו"ל וחופשות

האם הסיורים ברומא מתאימים גם לנכים?

אתם חושבים לנסוע לרומא עם אדם נכה? מתלבטים איך תוכלו ליהנות בצורה הטובה ביותר מהעיר ותוהים האם יש גם סיור שיתאים לנכים? על כך במאמר שלפניכם. רומא, לא מוותרים על

בנייה והשיפוצים

תהליך התחדשות עירונית

פרויקטים של התחדשות עירונית מתבצעים בכל רחבי הארץ, כאשר ישנה חברה אחת אשר מובילה את הענף – ללא עוררין. כל הפרטים אודות תהליך התחדשות עירונית – במאמר הבא. תהליך התחדשות