נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה ההבדל בין קבלני שיפוצים לשיפוצניקים

קבלן שיפוצים

עריכת שיפוצים למיניהם בבית או בעסק דורשת תכנון קפדני. כשמדובר בשיפוצים בבית, הרי שחובה לסיים אותם בזמן הקצר ביותר האפשרי. אם מדובר בשיפוצים בעסק, ב דרך כלל יש צורך לבצע את העבודות באופן שיאפשר להפעיל את העסק גם במהלך התקופה הקשה. פרמטר חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון, היא ההיקפים של השיפוצים, מה שעשוי בוודאי להשפיע על העלויות הסופיות שלהם.

ההחלטה האם להעסיק קבלן שיפוצים או שיפוצניק, צריכה להתקבל בהתאם לגודל המבנה המיועד לשיפוצים וכן להיקף השיפוצים הרצוי. זאת, הן מבחינה כספית והן מבחינת הרמה המקצועית שלהם. מהם הפרמטרים לקבלת החלטה בנושא שיפוצים? מה ההבדל בין קבלני שיפוצים לשיפוצניקים? להלן התשובות.

כיצד מקבלים החלטה על הסוג וההיקף של השיפוצים

היקף השיפוצים והאופי שלהם, נקבעים בדרך כלל, תוך לקיחה בחשבון של הצרכים האמתיים, ביחס לתקציב העומד לרשותם של המשפצים. כאשר מדובר בשיפוצים בבית העסק, יש לקחת בחשבון גם את אבדן ההכנסה, העלול להיגרם כתוצאה מהשיפוצים.

שיפוצים

אבדן הכנסה עלול להיווצר בגלל צמצום שטח המסחר בעסק, כמו גם בעקבות העבודה שלקוחות יימנעו מלהגיע אליו בעקבות השיפוצים המפריעים לחוויית הקנייה. עם זאת, במקרים שבהם בעל עסק או בעלים של בית או דירה מחליטים לבצע שינוי מהותי במבנה או בחלל הפנימי שלו, הדבר מחייב בדרך כלל השקעה כספית משמעותית, ופנייה לקבלן שיפוצים איכותי ומנוסה שיבצע את העבודה.

מה בין קבלן שיפוצים לשיפוצניק

כאמור לעיל, לתקציב ולאופי השיפוצים הנדרשים יש השפעה מכריעה על בעל המקצוע שייבחר לביצוע העבודה. אם מדובר בעבודות בהיקפים מצומצמים,יש אפשרות לפנות לבעל מקצוע שיכול לבצע אותם, תוך שימת דגש על המחיר ועל איכות הביצוע. ואולם אם מדובר על שיפוצים בירושלים לדןגמא, בהיקפים גדולים, הרי שהעצה החד משמעית הינה לפנות לבעל מקצוע מיומן, ורצוי גם איש מקצוע שיהיה רשום בפנקס הקבלנים, אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

שיפוצניק, על פי ההגדרה המקובלת, הוא בעל מקצוע המתמחה בתחום אחד או יותר, בתוך מגוון תחומי ההתמחות הנדרשים לביצוע תיקונים ושיפוצים בבית. ההתמחות של בעל המקצוע כאמור יכולה להיות צביעה, טיח, תיקוני אינסטלציה ועוד מגון תחומים, שבהם נדרשת הבנה והתמחות, אבל אין הכרח שהעוסק בהם יהיה בעל תעודת הסמכה כל שהיא.

קבלני שיפוצים, לעומת זאת, הם בדיוק בעלי המקצוע המתאימים, כאשר מדובר בשיפוצים בהיקפים נרחבים בבית. שיפוצים מהסוג הזה עשויים לכלול עריכת שינויים בחלל הבית – שבירת קירות, או מנגד בניית קירות שישנו את המראה והמבנה של הבית. במקרים רבים, חלק מהמטרות של השיפוצים נוגע לחלוקה מחודשת של הבית או הדירה, על מנת להגדיל בפועל את מספר החדרים. קבלן שיפוצים הוא בעל מקצוע בעל ניסיון במגוון תחומים כמו שמאי, כמו גם בהיקפי עבודה גדולים יחסית.

חלק ניכר מקבלני השיפוצים רשומים בפנקס הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, מה שמאפשר להם להשתתף גם בפרויקטים גדולים. שיפוצניק טוב לביצוע עבודות מקומיות וחלקיות. כשמדובר בשיפוצים נרחבים הדורשים מקצועיות ומיומנות – קבלן שיפוצים הוא בעל המקצוע הנכון..

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אנשי מקצוע
איתור נזילות מקצועי
טיפול ברטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה היא נושא כאוב שיש לאתר ולטפל בו באופן מיידי ברגע שמופיעים סימנים מקדימים. זאת על מנת שהרטיבות

איש מקצוע
חשמלאי או חשמלאי מוסמך?

מי שלוקח החלטות בחיפזון סופו שיפגע. כך לדוגמא בכביש אם אנחנו נוהגים מהר וללא חשיבה מהר מאוד נעשה תאונת

עיצוב הבית ראשית
איך לתכנן נכון את עיצוב הבית

תכנון חכם של עיצוב הבית משלב בתוכו שלושה נושאים עיקריים: נוחות, אסתטיקה ותקציב. מכאן והלאה אפשר להתייחס לנושאי משנה חשובים