פסיכולוגיה חיובית

אם עד לא מזמן היו סבורים ברפואה הקונבנציונלית כי מחלות מגיעות לגוף האדם מגורמים שונים, כיום דפוס האמונה השתנה לחלוטין. ברפואה הקונבנציונלית כבר מודים כי לא מעט חולים מזמנים לעצמם את המחלות באמצעות דפוסי מחשבה שליליים. הגוף והנפש נמצאים בניהם בדיאלוג על בסיס קבוע, ולכן ישנה השפעה מיידית למחשבות השליליות שעליהן אנו חושבים בעיקר בהקשר הרפואי.

 

Stress VS Relax 

ככל שאדם יצליח לסגל לעצמו פסיכולוגיה חיובית כך הוא יוכל להרחיק ממנו מחלות, וגם כאשר הוא יהיה חולה – המחשבות החיוביות יצליחו להוציא אותו מהחולי בתוך זמן קצר. הרי לא פעם שמענו את המשפט: "מחשבה מייצרת מציאות" וזוהי כנראה כבר עובדה גמורה.

אנשים רבים רוצים לדעת מה עובר עליהם מבלי ללכת לאיש מקצוע, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת זה לבחון את התגובות של הגוף שלנו. הגוף יכול בקלות לספר על לחצים או הכחשות אשר מלוות אותנו בדברים מסוימים בחיים,

פסיכולוגיה חיובית מהווה פתרון לשלל תופעות לוואי שאנו מתמודדים איתם. במקום להשתמש בכדורים נגד כאב ראש, כדורים ללחץ דם, תרופות לטיפול בבעיות מיניות כמו קמגרה – ניתן ללמד את הגוף לטפל את עצמו.

ובכל פעם שניתקל בטראומה מסוימת – גופנו יהיה הראשון להתריע על כך. פסיכולוגיה חיובית לא חייב להיבנות רק בזמן קצר, ישנם דברים שמלווים אותנו עוד מתהליך ההתבגרות שלו – דפוסי התנהגות או הבעות שהפכו להיות סימן ההיכר של כל אחד מאיתנו. אלה לא דברים שקיבלנו אותם בזמן שנולדו, אלה דברים שסיגלנו לעצמנו בגלל טראומות או מקרים שהגיעו בתקופות מסוימות בחיינו.

כפי שהסביר המאמן ערן שני בצורה מקיפה באתר שלו על החשיבות של מחשבות, ניתן להבין כי אנו אלה שיכולים לשלוט בעתיד שלנו. פסיכולוגיה חיובית ביחד עם מחשבות חיוביות יכולות לשפר בצורה ניכרת את אורח החיים של כל אחד מאיתנו.

ניתן אפילו לשלב לצד המחשבות החיוביות גם לא מעט טכניקות אחרות אשר גם הן מסוגלות לסייע. בין שלל הטכניקות שנכנסו בעשורים האחרונים לחיינו ניתן למצוא: דמיון מודרך, עיסויים, שיאצו, יוגה וכל דבר אחר שאתם עשויים להתחבר אליו. בסופו של יום ברגע שתדעו לשחרר את הרע ולחשוב רק על דברים טובים תוכלו להעמיד את עצמכם לקראת עתיד טוב יותר שכולו צבוע ורוד – פסיכולוגיה חיובית היא הבסיס להצלחה בחיים.

ומה קורה כאשר מגיעות בשורות רעות או דברים שאנו עשויים לחשוש מהם? ההמלצה הטובה ביותר זה פשוט להתמודד איתם, כי אם נמשיך להסתיר אותם או להתכחש אליהם ככל הנראה לא נוכל בחיים להתגבר עליהם.

הכוח של כל אחד מאיתנו נמצא עמוק בפנים, ועל מנת שנוכל להוציא אותו לעולם כולו – כל אחד צריך להתמודד עם הפחדים בראש מורם וברצון עז לנצח אותם. פסיכולוגיה חיובית תוכל לסייע גם במצב כזה, שמיד כאשר מתחילים להגיע הפחדים והחששות כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחשוב על דברים חיובים אשר נותנים לכם כוחות להמשיך. בסופו של יום תצליחו לגלות על עצמכם לא מעט כוחות נפשיים שלא הכרתם לפני כן.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
נמלה עומדת
בריאות
הדברה לפני מעבר דירה

אחרי לא מעט דילמות החלטתם שהדירה השכורה שלכם כבר קטנה מידי וכי אתם רוצים לעבור לגור בדירה גדולה יותר? אם כך, ברור מדוע אתם מתרגשים, כי מעברים כאלה בחיים תמיד

עיסוי בגב
בריאות
איך מיישרים כתפיים כפופות

כתפיים כפופות הפכו לדבר נפוץ בשנים האחרונות, ישיבה לא נכונה מול המחשב, הרמת משא בצורה לא נכונה, התנהלות יומיות שגויה שיכולים לגרום לתופעה להתפרץ. מלבד רושם ראשוני של בן אדם

מהלך הטיפול
בריאות
אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הוא תחום מחקר ביולוגי שמתמקד בהורמונים שונים בגוף האדם. כמו כן, הוא בודק את תפקוד הבלוטות השונות בגוף האדם. תחום האנדוקרינולוגיה בשביל להבין במה עוסק התחום, עלינו להבין מה

פינת חול
בריאות
התפתחות ילדים באמצעות ארגזי חול

בעידן הטכנולוגי של היום, הורים בטוחים שהתפתחות הילד שלו תלויה לחלוטין בצפייה בתכניות טלויזיה לפעוטות וילדים, אפלקציות חדשניות ושימוש באמצעי המדיה השונים. אולם התפישה הזאת היא רק חלק קטן ממה