נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

פנסיה וקרנות – לא מסובך כמו שחשבתם

איש שרות

להיות עצמאים במדינת ישראל זה אומר להתמודד עם לא מעט אתגרים ואחריות. חלק ממה שצריך לקחת בחשבון, בתור מנהלי עסקים, זה נושא הפנסיה.

כמה מפרישים בכל חודש?

ואיזה קרנות יכולות להיות מוצלחות יותר מאחרות?

איך עושים את החישובים הנדרשים ואיך לא תמצאו את עצמכם בלי הכנסה בעת הפרישה?

כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

החשיבות של התחלת החיסכון בגיל מוקדם

זה נכון שבגיל צעיר אנחנו לא באמת חושבים על הרגע שבו נצא לגמלאות, אך בפועל כולנו נגיע לשם, וזה יקרה הרבה יותר מהר ממה שאתם מדמיינים. לכן, אם אתם רוצים להבטיח שאיכות החיים שלכם תהיה, פחות או יותר, זהה למה שהיא עכשיו, אתם צריכים להתחיל לחסוך, ויפה שעה אחת קודם. העניין הוא פשוט: ככל שתתחילו לחסוך מוקדם יותר כך תוכלו להיות בטוחים שיהיה לכם יותר כסף בעתיד, אז למה שלא תעשו זאת? ממש כפי שאנשים שעובדים בתור שכירים נהנים מהעובדה שבכל חודש הם מפרישים כסף לקרן הפנסיה שלכם, כך כדאי שתעשו גם אתם, העצמאים.

 

שימו לב באיזו קרן פנסיה אתם משקיעים

עוד דבר שצריך לקחת בחשבון, זה שיש אפשרות להשקיע בקרנות פנסיה שונות. יש כמובן הבדל בין כל הקרנות הקיימות, כי יש אופציות כדאיות יותר מאחרות. לכן יש מקום לבדוק את הדברים לעומק ולעשות חישובים שונים מבחינת התשואות האפשרויות. זה נכון שאתם גם יכולים לחלק את הפנסיה שלכם לכמה קרנות שונות, אך כלל לא בטוח שתרצו לעשות זאת. במקרה כזה התשואה תהיה לרוב יותר נמוכה ולכן, בסיכומו של חשבון, זה בדרך כלל לא מומלץ. על מנת שתוכלו להחליט מה נכון לכם וכמה להפקיד, כדאי שתעשו שימוש במחשבון מתאים. כדאי לדעת: ממש כפי שתוכלו להיעזר בכלי כמו מחשבון אחוזים הנחה, כך תוכלו גם להשתמש במחשבון פנסיה. אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לנחש או להחליט לבד כמה עליכם להשקיע בנושא הזה, כי אם יש אפשרות להיעזר במחשבון ייעודי, למה לא לעשות זאת?

 

איזה מחשבון יוכל להתאים לכם?

כדאי לדעת שבין אם אתם מתעניינים בנושא של קרנות פנסיה ובין אם אתם חושבים על חסכונות אחרים שתוכלו לעשות, יש מגוון רחב של מחשבונים שיוכלו להתאים לכם. לכן עולה השאלה: כיצד נבחר את המחשבון הכי טוב שקיים? והאם כל מחשבון יוביל לאותה תוצאה ולאותו החישוב? התשובה אינה פשוטה. חשוב לקחת בחשבון את השאלה עד כמה המחשבון מפורט, כי בסופו של דבר, השאלה כמה כדאי לחסוך לפנסיה בכל חודש תלויה בגורמים שונים. הרעיון הוא לא לפגוע באיכות החיים שלכם כשתצאו לגמלאות אך מצד שני, גם לא כדאי להפריש יותר מידי כסף בכל חודש כי זה יקשה עליכם את ההתנהלות בהווה.

 

מסך עם נתונים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
עורך דין לשון הרע
האם אני צריך שיקום כלכלי?

קביעה אם ומתי יש צורך בשיקום פיננסי היא צעד מכריע עבור אנשים המתמודדים עם אתגרים פיננסיים מתמשכים. שיקום פיננסי

ניכוי מס במקור
מה זה ניכוי מס במקור?

הפעילות העסקית שלנו כרוכה בהתנהלות שוטפת מול רשות המיסים, כאשר אחת הפעולות השגרתיות היא ניכוי מס במקור, המאפשרת גביית

המדריך לערבויות משכנתא

לקיחת משכנתא יכולה להיות מורכבת, בעיקר היות ומדובר בהלוואה גדולה שתלווה אתכם לאורך שנים. על כן, כדאי להתכונן ולהבין