נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

4 סוגי משכנתאות שלא ידעתם שקיימים

מחשבון

 משכנתא היא לא רק הלוואה לצורך קניית דירה עם מימון חלקי של הבנק, היא יכולה להיות הרבה יותר אם רק יודעים לאן לפנות ומה לחפש

ודאי שמעתם כל מיני מושגים כמו הצמדה למדד, ריביות משתנות, ריבית פריים ואפילו משכנתא הפוכה. כל אלו הם סוגים ומאפיינים של משכנתאות אשר יוצאים הבדלים משמעותיים בין מסלול של אחד למסלול של משנהו. לפני שבוחרים משכנתא כדאי שתכירו כמה מהמשכנתאות הבאות אשר סביר כי יגרמו לכם להבין שאתם לא בהכרח מבינים בתחום, אך אל דאגה! בשביל זה יש יועצים מומחים שרק מחכים לעזור לכם.

 

משכנתא לזכאים

כל בנק בוחן כל הצעה שמגיעה אליו על מנת להבין מה הדבר הנכון והמיטבי עבור הבנק להציע ללקוח כך שעדיין יהיה אטרקטיבי עבורו כדי שהוא גם יסכים. אך עבור אוכלוסיות, קבוצות, מסוימות הבנקים בישראל מתגמשים על פי חוק ומציעים תנאים טובים יותר לקניית דירה. זכאות למשכנתא מסוג זה ניתנת בהבחנה לפי גיל ומצב משפחתי בשילוב מאפיינים נוספים אשר מקנים בהטבות.

 

משכנתא חוץ בנקאית

כאשר מתכננים לקחת משכנתא לרוב אנשים פונים או בוחנים הצעות מכול מיני בנקים בארץ אשר מציעים משכנתאות. לעומת זאת, ישנה אפשרות גם לפנות לקחת משכנתא מגוף חוץ בנקאי. גם במצב בו הבנקים מסרבים לתת את המשכנתא לאור המצב הפיננסי או העבר הפיננסי של המבקש, גופים חוץ בנקאיים בהחלט יכולים לבחור לעשות זאת בתנאים שונים ממה שהיה נותן הבנק, אם היה נותן.

 

משכנתא הפוכה

עבור אנשים מעל גיל 60 ישנה אפשרות לקחת משכנתא הפוכה אשר מעט דומה למשכנתא ומעט שונה. מדובר בהלוואה לכל מטרה אשר ניתנת על בסיס קיום של דירה בבעלות הלווה. כלומר, בדומה למשכנתא רגילה, הנכס משמש כערבון לבנק למקרה שההלוואה לא תחזור. את ההלוואה ניתן להחזיר במעמד מכירת הבית או לפי תנאי החזר אחרים. המשכנתא ההפוכה מאפשרת לקבל הלוואות ביתר קלות ולא להצטרך להחזיר בכל חודש סכום.

 

משכנתא משולבת

יש כל כך הרבה סוגי משכנתאות עם מסלולים, תנאים ומאפיינים שונים כך שלא תמיד ברור במה כדאי לבחור ומה לשים הכי בפרונט. משכנתא משולבת נותנת את הפתרון בכך שמאפשרת לשלב כמה מסלולים וסוגי משכנתאות ביחד וכך לפזר את הסיכון שבעלייה משמעותית של סכום ההלוואה שיש להחזיר.

ישנם כל כך הרבה סוגים של משכנתאות נוספים על מה שפירטנו כך שקשה להבין מה הדבר הכי טוב ונכון לעשות ואיפה כדאי להתמקד. באם אתם עומדים לקראת לקיחת משכנתא כדאי להתייעץ עם איש מקצוע אשר יבהיר לכם מה כדאי לעשות ומה פחות ממש בהתאם למצב שלכם ולעתיד הקרוב והרחוק שבפתח. משכנתא היא הסכם לאורך שנים כך שחייבים להשקיע בו כמה שיותר על מנת לא להידפק בעתיד.

בית ומחשבון

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
ניכוי מס במקור
מה זה ניכוי מס במקור?

הפעילות העסקית שלנו כרוכה בהתנהלות שוטפת מול רשות המיסים, כאשר אחת הפעולות השגרתיות היא ניכוי מס במקור, המאפשרת גביית

המדריך לערבויות משכנתא

לקיחת משכנתא יכולה להיות מורכבת, בעיקר היות ומדובר בהלוואה גדולה שתלווה אתכם לאורך שנים. על כן, כדאי להתכונן ולהבין