מהו מחיר למשתכן ותוך כמה זמן אקבל את הדירה מיום ההגרלה?

לפי נתונים הידועים לכולנו, רוב הזוגות יצטרכו להיעזר בהלוואות שונות בכדי לרכוש בית. יחד עם זאת, כדאי לבדוק האם אתם יכולים להשתתף במכרז מחיר למשתכן, אז בואו נעבור על מספר דברים חשובים שיש לזכור בנושא.

ההגרלה של מחיר למשתכן כבר קיימת בישראל למעלה מ-20 שנים, אך רק בשנה וחצי האחרונה השיטה הלכה ותפסה תאוצה רבה. מחיר למשתכן הוא בעצם שם להגרלה הנעשית עבור דירו במחירים מוזלים ברחבי הארץ. ישנם מספר תנאים, כך שלפני שאתם בודקים אם אתם זכאים השתתף במכרז (בהגרלה), בדקו גם איך מגישים בקשה לזכאות.

אישה מתעניינת בבית

אז מי יכול לרכוש דירה במסגרת מחיר למשתכן?

קודם כל, בכדי להיות זכאי למחיר למשתכן, על מגיש הבקשה להיות אזרח מדינת ישראל. אם אתם חד הוריים שיש לכם ילד מתחת ל-21 שנים אז אתם זכאים להשתתף בהגרלה. מעבר לכך, גם זוגות מאורסים זכאים להשתתף בהגרלת מחיר למשתכן (בתנאי שתאריך חתונתם הוא עד 3 חודשים מיום הגשת הבקשה). במידה ואתם רווקים או רווקות מעל גיל 35, תוכלו גם אתם להגיש בקשת זכאות למחיר למשתכן.

כדאי גם לזכור שאם ב-6 השנים האחרונות היו לכן זכויות כאלו או אחרות על דיור, אתם לא תהיו זכאים להגשת בקשה למחיר למשתכן. במילים אחרות, זכאות מחיר למשתכן היא עבור אנשים שמעוניינים לרכוש את הנכס הראשון שלהם. בכל מקרה בו כבר יש לכם דירה או זכויות על דירה, אתם לא תהיו זכאים להשתתף בהגרלה הנכספת. באשר לשאלת מיליון הדולר: מה גובה ההנחה ­במסגרת תוכנית מחיר למשתכן? שימו לב, במקרים מסוימים ובאזורים מסוימים בארץ, מדובר בהנחה שעשויה להגיע גם לגובה של 450,000 ₪ בממוצע. ברוב המקרים, תוכלו לקבל הנחות על מגרשים שהמדינה מסבסדת, והנחות אלו יהיו בגובה ממוצע של 120,000 ₪.

מסגרת מחיר למשתכן, מה כדאי לזכור עוד?

אין ספק, מדובר בתוכנית כדאית ביותר הן עבור הקבלן והן עבור המתגוררים העתידיים בדירה. חשוב לציין כי על הקבלנים להתחייב למחירי דירות סופיים, ואין ביכולתם אף פעם לשנות את המחיר הניתן בתחילת התהליך של מחיר למשתכן.

אז תוך כמה זמן אקבל את הדירה במסגרת מחיר למשתכן? ובכן, מדובר בשאלה מעט כאובה. אמנם תצטרכו להמתין תקופה לא מבוטלת (במקרים מעט חריגים, אנשים גם חיכו כמעט 5 שנים בשביל להיכנס לדירה, אך זה בד"כ בעקבות בעיות באישורי היתרי בנייה), אך אין ספק שזו המתנה ששווה את התמורה שתקבלו. לרוב, יעברו 7 חודשים עד כשנה וחצי עד שיינתן היתר בנייה. מחיר למשתכן משכנתא וטיפים טובים, ניתן לאתר בפורטלים גדולים המאגדים עבורכם את כל המידע הכי רלוונטי לגבי לקיחת משכנתא בתנאים טובים, טיפים על מסלולי משכנתאות מומלצים ועוד. (כמה הון עצמי צריך לקחת משכנתא).

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אישה לומדת
קורסים

קורס פיתוח מנהלים

ניהול זה מסוג אותם התחומים שעד לפני כמה שנים היו שמורים לגברים בלבד. היינו רגילים ורגילות לראות שרק גברים מאיישים תפקידים כאלה, בין אם מדובר היה על הצבא ובין אם

משפחה מאושרת
זוגיות וטיפים

טיפול זוגי – הדרך שלכם להצלת הזוגיות

מעוניינים לשפר את המערכת הזוגית? לקבל כלים מתקדמים אשר יאפשרו לכם לחיות אחד עם השנייה בשלווה וללא כעסים? באמצעות מכון יוגב תוכלו לקבל את הפתרונות הטובים ביותר בעבורכם, בהתאמה אישית.

פרסום באינטרנט לעסקים
בנוסף באתר

פרסום באינטרנט לעסקים

בעולם העסקי התחרותי, בעלי עסקים רבים  נדרשים להבנה עסקית לצורך התמודדות מהירה וקבלת החלטות עבור העסק שלהם. כיצד פרסום באמצעות האינטרנט יכול לתרגום לבעלי עסקים – כל הפרטים.   פרסום

נעלי עקב
אנשי מקצוע

היתרונות ברכישת נעלי נשים און ליין

רוצות לקנות נעליים חדשות ולא ברור לכן איפה? נמאס לכן להשקיע זמן רב בנושא הזה וללכת לקניון בכל פעם כשאתן צריכות נעליים חדשות? אם כך, הגיע הזמן שתתחילו גם אתן