נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כל מה שצריך לדעת לפני שקונים אופנוע שטח

כלי שטח

עולם אופנועי השטח הוא רחב, ושונה לחלוטין מעולם אופנועי הכביש.

לכן, גם אופנוענים מנוסים שרכבו שנים על אופנועי כביש – צריכים להתנהל בשיקול דעת בעת שהם מתחילים את דרכם בעולם אופנועי השטח, וקל וחומר – אופנוענים מתחילים.

מה עלינו לדעת כשאנו מתכוונים לקנות אופנוע שטח?

 

רכיבת שטח

רכיבת שטח מיועדת לאלו שאוהבים את האקסטרים, את האבק, את הנופים הטבעיים ואת האתגר, כך מספרים לנו המומחים של אופנועי מטלון. הם מסבירים, שאופנועי השטח הם "חיות" אחרות לחלוטין, ולכן לעתים אין זה משנה אם אנו רוכבים שנים על הכביש!

 

סוגי אופנועי שטח

כשאנו בוחרים לעצמנו אופנוע שטח, הדבר הראשון שיש לעשות – הוא להבין את הייעוד שלו. הרבה אנשים מדברים על אופנועי שטח, אך למעשה מתכוונים לאופנועים דו שימושיים. מה הכוונה? ובכן, יש אופנועי שטח רבים שאינם מיועדים לנסיעה על הכביש בכלל, וזה אומר שיש לגרור אותם עד המסלול. אופנועים שלא מיועדים לנסיעה על כביש – הם למשל אופנועי אנדורו 2 פעימות, ואופנועי מוטוקרוס. מהצד השני, ישנם את הכלים הדו – שימושיים, המיועדים לרכיבת שטח וגם לרכיבת כביש. חשוב לציין שכלים המאפשרים לנו ליהנות משני העולמות, ישאירו אותנו בטווח הביצועים הבינוניים בכביש וגם בשטח – פשוט כי תמיד משהו בא על חשבון משהו אחר.

 

התחשבות בתקציב

כשאנו רוכשים אופנוע, ובייחוד אופנוע שטח – חשוב להגדיר גבולות תקציב ולא לחרוג ממנו. אין זה מומלץ לרכוש אופנוע שטח יקר בתור אופנוע ראשון, פשוט מכיוון שאנו לא יודעים מה תהיה תדירות הרכיבה ו"ההתמכרות" שלנו לעניין. אנשים רבים משקיעים כסף רב באופנוע שטח עוצמתי, רוכשים את כל הציוד הנלווה – המסתכם באלפי שקלים, יוצאים לשטח, נזרקים פעם אחת מהאופנוע – ומוותרים על כל העניין.

 

מאפיינים של אופנועי שטח

מכיוון שאופנועי שטח מיועדים לרכיבה בדרך לא סלולה, הוא בנוי אחרת לחלוטין מאופנוע כביש. אופנועים אלו הם לרוב קלי משקל – מה שמאפשר להם תמרון נוח יותר בשטח, והם מתאפיינים בגחון גבוה יחסית – המאפשר להם להתמודד עם מכשולים שונים בשטח. מרווח המתלה הוא גבוה מאוד, ומאפשר בלימת זעזועים אחרת לחלוטין מאשר באופנועי כביש, והצמיגים הם גדולים, חשופים, ובעלי חריצים עמוקים וגדולים המגבירים אחיזה בקרקע.

 

טיפים לרכישת אופנוע שטח

ההמלצה הטובה ביותר היא להתחיל באופנוע 2 פעימות בנפח של 125 סמ"ק, או באופנוע 4 פעימות בנפח של 250 סמ"ק. במידה ואין לנו דרך לשנע את האופנוע אל מסלול הרכיבה בשטח – כדאי לשקול רכישת אופנוע דו – שימושי. מבחינת התקציב – מומלץ לכלול בו גם את רכישת הציוד, שעלותו אינה מבוטלת (קסדה, מנעול, לבוש ממוגן). ולסיכום – אל תתביישו להתייעץ עם מביני עניין לגבי אופנוע השטח המתאים לכם, ותאמו נסיעת מבחן שתעזור לכם "להרגיש" את הכלי!

 

רוכב מקצועי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא רכב
זוג בתמונה
קורקינטים חשמליים

רכישה של קורקינט חשמלי מהווה את הדרך הטובה ביותר להתנייד בסביבה עירונית, אולם חשוב להקפיד ולרכוש את הקורקינט רק