נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

המדריך לערבויות משכנתא

stevepb / Pixabay

לקיחת משכנתא יכולה להיות מורכבת, בעיקר היות ומדובר בהלוואה גדולה שתלווה אתכם לאורך שנים. על כן, כדאי להתכונן ולהבין כמה שיותר על הדרישות לקבלת משכנתא ועל הערבויות הנדרשות. הערבויות יבטיחו לכם שתקבלו את המשכנתא בתנאים הטובים ביותר.

 

מה זה ערבויות למשכנתא?

ביטחונות וערבויות למשכנתא הן למעשה חלק מהתנאים שמציב הבנק לצורך קבלת המשכנתא. מעבר לבדיקה אשר מטרתה לבדוק שמצבכם הכלכלי מאפשר קבלת ההלוואה, הבנק יבקש ערבויות אשר מטרתן היא להבטיח לבנק שיקבל את כספו בחזרה במידה והלווים לא יוכלו לעמוד בתנאי ההלוואה.

הערבויות לרוב יהיו מגולמות כמסמכים משפטיים רשמיים. מסמכים אלה מחייבים אתכם למקרים בהם לא תעמדו בתנאי ההלוואה. מסמכים אלה לרוב יהיו מחייבים כתנאי בסיס לצורך קבלת המשכנתא מהבנק, ובלעדיהם הבנק לא יאשר את קבלתה.

כדאי להבין מראש מהם המסמכים אשר אתם עומדים לחתום עליהם וכן להיערך מראש ללקיחת המשכנתא. מומלץ להתייעץ עם יועצי משכנתאות אשר ידעו לסייע לכם בתכנון פיננסי של לקיחת המשכנתא, בניהול משא ומתן מול הבנקים וכן בבחירת מסלולים מתאימים ומשתלמים עבורכם. למידע נוסף, ניתן לחפש משכנתא אינפו, שם תמצאו את כל מה שאתם צריכים לדעת על לקיחת משכנתא.

 

סוגי הערבויות והביטחונות השונים:

ישנם מספר סוגים של ערבויות וביטחונות שתצטרכו להציג לבנק על מנת לקבל את המשכנתא שלכם:

  • דו"ח שעבודים – עליכם להוכיח כי הנכס שאתם עומדים לרכוש אינו משועבד כבר לגוף אחר. לצורך קבלת אישור זה יהיה עליכם לפנות לרשם המשכונות ולהוציא פירוט שעבודים לנכס ולאחר מכן להציגו לבנק.
  • הודעת משכן – מדובר במסמך שמטרתו הצהרה כי הנכס שייך לבנק עד לאחר החזרה ומילוי כלל תנאי המשכנתא. המסמך דומה לשטר משכנתא.
  • רישום הערת אזהרה – מסמך המונפק על ידי הבנק, ובו חיוב מוכר הנכס לשעבד את הנכס הנמכר לטובת הבנק המלווה. לפי מסמך זה, הנכס יהיה שייך לבנק עד לאחר פירעון המשכנתא אשר נלקחה לטובת רכישת הנכס.
  • ערבים למשכנתא – לעיתים יבקש הבנק מכם להעמיד ערבים שהם קרובי משפחה מדרגה ראשונה, אשר להם נכסים משל עצמם או שהם בעלי ממון. המשמעות היא שבמידה ולא תוכלו לשלם את ההלוואה שלקחתם, הבנק יפנה אליהם לצורך התשלום. מדובר בסוג ערבות אשר פוחת כיום ובמרבית המקרים לא תצטרכו להעמיד ערבים למשכנתא.
  • שטר משכנתא – שטר שמטרתו להעיד כי הנכס שרכשתם שייך לבנק עד אשר תפרעו את המשכנתא שלכם במלואה. הבנק הוא זה שיפיק את המסמך ויהיה עליכם לחתום בנוכחות עורך דין ולהציגו ברשות המקרקעין.
  • הערכה של שמאי – מדובר בדרישה של הבנק לשכור שמאי מטעמם, אשר יגיע לנכס ויבדוק שאכן ערכו שווה לצורך ערבות לקבלת המשכנתא.
  • מסמך התחייבות – מדובר במסמך בו תהיו מחויבים לשלם את מלוא המשכנתא, גם אם לא רכשתם את הנכס.

 

 

ערימת מטבעות ובית מעץ

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
ניכוי מס במקור
מה זה ניכוי מס במקור?

הפעילות העסקית שלנו כרוכה בהתנהלות שוטפת מול רשות המיסים, כאשר אחת הפעולות השגרתיות היא ניכוי מס במקור, המאפשרת גביית