אנדוקרינולוגיה

אנדוקרינולוגיה הוא תחום מחקר ביולוגי שמתמקד בהורמונים שונים בגוף האדם. כמו כן, הוא בודק את תפקוד הבלוטות השונות בגוף האדם.

תחום האנדוקרינולוגיה

בשביל להבין במה עוסק התחום, עלינו להבין מה הוא הורמון. הורמון הוא סוג של חומר שמופרש אל מערכת הדם מבלוטה מסוימת (על כך נרחיב בהמשך העמוד), והוא מביא להשפעה על פעילות איברים שונים בגוף.

סוגי הבלוטות הקיימות בגוף האדם: בלוטת תריס (ממוקמת באזור הצוואר ואחראית על הפרשת כמות גדולה של הורמונים בגוף האדם), בלוטת יותרת המוח (שנמצאת בחלקו התחתון של המוח ואחראית על הפרשת הורמונים שונים), הלבלב (שאחראי על הפרשת אינסולין) ועוד מגוון רחב של בלוטות שונות. בלוטות אלו אחראיות לשמור על רמת ההורמונים התקינה בגוף האדם (ההורמונים משפיעים בצורה ישירה על רמת התפקוד של עשרות איברים חיוניים בגוף האדם), ולכן במידה ויש פגיעה בבלוטה כלשהי- עלינו לטפל בנושא בדחיפות ובאופן מיידי.

תוסף תזונתי

יש מגוון רחב של בעיות בגוף האדם שמקושרות לבלוטות ולהורמונים שמיוצרים דרכן. מדיקל סנטר הוא אחד המכונים המובילים בארץ לביצוע בדיקות לגילוי בעיות הורמונאליות, כמו גם בדיקות שונות ואחרות בתחום הרפואה.

בין המחלות הקושרות לתחום זה תוכלו למצוא את: מחלת בלוטת יותרת המוח, מחלות בלוטת התריס, סוכרת, הפרעות אכילה שעשויות להתפתח לבעיות הורמונאלית, לחץ דם גבוה וכמויות גבוהות של שומן וכולסטרול בגוף האדם.

אילו סוגי בדיקות יש בתחום זה?

ככלל, מטרת הבדיקות היא לוודא האם אדם כלשהו סובל מאחת מהתופעות השונות שעשויות להתפתח מבעיות הורמונאלית או בעיות בבלוטות השונות.

כיום יש מגוון רחב של בדיקות בתחום ההורמונים. אם אני רוצים לבדוק את רמת התפקוד של הורמון מסוים בגוף האדם- אנו יכולים לעשות זאת באמצעות בדיקה ייעודית עבורו. כיום, בניגוד לבדיקות בעבר, ניתן לאבחן סוג אחד של הורמון (בעבר היה נדרש לבצע מספר בדיקות לקבלת תשובה עבור סוג אחד של הורמון).

בדיקות שונות כמו רמת הויטמנים בגוף קשורות גם הן לתחום ההורמונים. רמת הויטמנים בגוף מעידה באופן ישיר על כמות ההורמונים בגוף.

כלל הבדיקות שמבוצעות בתחום זה הן בדרך כלל תחת ההגדרה של בדיקות מעבדה. במילים אחרות, אנו יכולים לבצע את הבדיקה בכל מרפאת אחיות על ידי נטילת דם מגוף הנבדק. כיום גם לא נדרשת המתנה ארוכה עד לקבלת התוצאות, וניתן לקבל את התוצאות תוך ימים בודדים.

מה עלינו לעשות?

אז קדימה למה אתם מחכים? אם אתם סובלים מכל אחת מהבעיות שציינו לאורך המאמר, או אם אתם מעוניינים לבצע בדיקה על מנת להיות רגועים שהמצב הרפואי שלכם תקין ואין שום בעיה- פנו עוד היום לחברת מדיקל סנטר. החברה משרתת מאות לקוחות מדי שנה, שמקבלים את שירותי הרפואה הטובים, הנקיים והבטוחים ביותר !!

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחקר גוף האדם
זוגיות וטיפים

כמה פעמיים בשבוע מומלץ לשכב?

ע"פ סקסולוגים, ההמלצה הגורפת לקיום יחסי מין בשבוע עומדת על שלוש פעמיים לפחות. יחד עם זאת, גברים רבים אינם מסוגלים לכך – אולם יש לנו את הפתרון. מהו?  להלן הפרטים.

קבלן שיפוצים
בנייה והשיפוצים

מה ההבדל בין קבלני שיפוצים לשיפוצניקים

עריכת שיפוצים למיניהם בבית או בעסק דורשת תכנון קפדני. כשמדובר בשיפוצים בבית, הרי שחובה לסיים אותם בזמן הקצר ביותר האפשרי. אם מדובר בשיפוצים בעסק, ב דרך כלל יש צורך לבצע

נתוני עורך דין
לעסק שלכם

טיפים לעורך הדין המתחיל

בשעה טובה עברת את מבחני ההסמכה ואתה עומד להפוך לעורך דין אשר פותח משרד ראשון. המומחים של משרד רו"ח עו"ד אורדן מציגים טיפים חשובים שכל עורך דין חייב להכיר בטרם