למה צריך לעשות אבחון פסיכודיאגנוסטי

מעוניינים לעבור אבחון פסיכולוגי אצל פסיכולוג מומחה ומומלץ? אבחון פסיכודיאגנוסטי משמש פסיכולוגים עבור אבחון מבנה אישיותו של מטופל, בעוד שלאחר האבחון יהיה ניתן גם להתאים שיטות טיפול שונות עבור האדם המטופל. וכמו שפסיכולוגים טובים היו אומרים כעת, בואו נדבר על זה:

אז בואו נדבר על זה, מדוע צריך אבחון פסיכודיאגנוסטי בכלל? אבחון זה הוא מסוג האבחונים שעוזרים לפסיכולוגים להעריך את המבנה האישיותי של האדם, את חוזקותיו, חולשותיו ועוד. בכל מקרה בו אדם מוצא עצמו מתקשה באחד מרבדי החיים, אין ספק שבימינו יהיה מומלץ לקבל מענה הולם וטיפול נכון. וכשמדברים על טיפולים נכונים, מדברים על מגוון טיפולים שונים, לרבות טיפולים רגשיים, דינמיים, קוגניטיביים ועוד. אז מה הם סוגי האבחונים הקיימים כיום?

 

סוגי אבחונים הקיימים כיום בעולם

ניתן לעבור אבחון דידקטי (אבחון לקויות למידה), אפשר לעבור אבחון פסיכודידקטי (מבחן וקסלר, TAT, מבחני ציורים ועוד) ואפשר גם לעבור אבחון פסיכודיאגנוסטי. אבחון פסיכודיאגנוסטי הוא האבחון הפסיכולוגי ברמה המקיפה ביותר שקיימת כיום. דוגמה של אבחון פסיכודיאגנוסטי תוכלו לראות באתר של מכון דרור – פסיכולוגיה וחינוך, אבחונים ועוד.

אבחון פסיכודיאגנוסטי כולל בתוכו שלל מבחנים וראיונות, כלים שלמעשה הפסיכולוג המאבחן משתמש בהם בכדי להעריך את אישיותו של האדם היושב מולו. עברתם אבחון מסוג זה ומעוניינים להתחיל בטיפול? אז איפה מתחילים?

 

מתחילים טיפול רגשי או פסיכולוגי וקוגניטיבי

מתחילים במציאת הפסיכולוג "הכי טוב" שתוכלו למצוא עבורכם. ולמה אנחנו שמים את המילה פסיכולוג במירכאות? מכיוון שפסיכולוג מסוים עשוי להיות מעולה עבור אדם X, אבל אותו פסיכולוג עשוי שלא להתאים כלל לאדם אחר.

אם כך, אנחנו מתחילים במציאת הקליק הנכון. הרגשתם חיבור עם הפסיכולוג? יהיה שווה להמשיך למספר טיפולים נוספים בכדי לוודא את ההיקשרות הנכונה ביניכם. בכל מקרה, גם אם אינכם מרגישים קליק ביניכם לפסיכולוג בפגישה הראשונה, יהיה תמיד מומלץ להמשיך מספר טיפולים נוספים בכדי לעמוד על טיב היחסים הטיפוליים ביניכם. בפעמים רבות, אנשים לא מרגישים את החיבור בפגישות הראשונות, מאחר ואלו טיפולים שמחייבים תהליך והתפתחות עם הזמן.

 

כמה עולים אבחונים מסוגים שונים?

כאמור, קיימים סוגים שונים של אבחונים ללקויות למידה, אבחונים לבעיות רגשיות, נפשיות ועוד. בכל מקרה, כמובן שיש לקחת בחשבון כי אבחונים אלה בדרך כלל לא יהיו זולים. יחד עם זאת, יהיה גם חשוב לזכור שהעלות אל מול התועלת היא בהחלט כדאית. מה התועלת? חיים טובים יותר וקבלת כלים עבור שיפור העצמי שלכם.

באופן כללי ומבלי להיצמד למקרים ספציפיים, אנשים עשויים לחוות שיפור ניכר בחייהם לאחר קבלת הכלים הנכונים להתמודדות עם בעיה כזאת או אחרת. צריכים ייעוץ נוסף? מכון דרור עומד לרשותכם ולתהיותיכם, צרו קשר עוד היום עבור אבחון פסיכו-דיאגנוסטי מקצועי, מדויק ומקיף.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram